W sobotę 4 lutego obchodzimy XXIII Światowy Dzień Walki z Rakiem 2023 (World Cancer Day). Święto zostało ustanowione w 2000 roku podczas Światowego Szczytu Walki z Rakiem w Paryżu.

Z okazji Światowego Dnia Walki z Rakiem możemy wyrazić symbolicznie swoją solidarność z pacjentami onkologicznymi, ale również zadbać o swoje zdrowie i zwiększyć świadomość dotyczącą objawów, diagnostyki i leczenia onkologicznego.

Mieszkańcy Powiatu Średzkiego od sierpnia 2022 roku w Środzie Śląskiej  w budynku poszpitalnym mają dostępną poradnie onkologiczną, w której na pacjentów czekają doświadczeni specjaliści. Cała nasza kadra to lekarze posiadający specjalizacje z zakresu chirurgii onkologicznej, na co dzień pracujący w renomowanych ośrodkach onkologicznych na terenie Dolnego Śląska.

Światowy Dzień Walki z Rakiem to dobra okazja, aby zachęcać mieszkańców do profilaktyki i budować czujność onkologiczną dotyczącą nowotworów. W tym dniu w wielu ośrodkach onkologicznych organizowane są tzw. BIAŁE SOBOTY.  W Średzkim Centrum Zdrowia Poradnia Onkologiczna jest czynna aż 4 razy w tygodniu: poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek. Ze względu na taką dostępność można umówić się na wizytę konsultacyjną w dniu zgłoszenia. Nie wymagane jest skierowanie.

Na wizytę można również umówić się telefonicznie pod numerem telefonu 71/ 338-88 -20 lub korzystając z zakładki  umów wizytę na naszej stronie internetowej.

Przypominamy ! Wczesne wykrycie nowotworu ma istotne znaczenie dla przebiegu procesu leczenia i wpływa na zwiększenie szansy na pełne wyleczenie.

https://www.zwrotnikraka.pl/swiatowy-dzien-walki-z-rakiem/